Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України №1/9-79 від 06.02.18 року, листа  управління освіти і науки Тернопільської ОДА № 06/398-08 від 08.02.2018 року  та інструктивно-методичних  рекомендацій щодо вибору та замовлення підручників для  учнів 5 класу закладів загальної середньої освіти   з 05 по 11 лютого 2018 року педагогічні працівники закладів ЗЗСО ознайомлювалися на веб – сайті Інституту модернізації змісту освіти з електронними версіями оригінал-макетів доопрацьованих відповідно до чинних навчальних програм підручників для 5 класу.

З 12 по 13 лютого 2018 року вчителі ЗЗСО із переліку підручників здійснювали безпосередній вибір проектів підручників.  З 16 по 17 лютого 2018 року кожен ЗЗСО передав результати вибору до органу управління освітою. Узагальнені результати вибору оприлюднюємо на сайті.

Вибір і замовлення підручників для учнів 5 класу закладів загальної середньої освіти на 2018/2019 н.р.

Моніторингове дослідження якості початкової освіти пройде з 18 квітня до 16 травня 2018 року. Це буде перший цикл із запланованих чотирьох – 2018, 2020, 2022 та 2024 років.

Дослідження спрямоване на визначення стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи. У 2018 році в ньому візьмуть участь понад 9 500 четвертокласників із 368 закладів освіти всіх областей України. Це передбачено в наказі Міністерства освіти і науки України.

 Про організоване завершення 2017/2018 н.р.

Лист Про організоване завершення 2017/2018 н.р.

З метою практичної реалізації Концепції Нової української школи, забезпечення якісного переходу  школи І ступеня на роботу за новим  Державним стандартом  початкової  загальної освіти у 2018-2019 н.р. у м.Тернополі з 1 жовтня 2017 року розпочато пілотне дослідження на локальному рівні впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти  у 1-Б класі ТЗОШ І-ІІІ ступенів №16 ім.В.Левицького та 1-Г класі  ТЗОШ І-ІІІ
ступенів №28.
 
Найголовніші зміни стосуються методів навчання: перехід від знаннєвої школи до школи компетентностей. А головне завдання школи – щоб дитина була адаптована до життя.
Орієнтування на наскрізні вміння забезпечує рівновагу між знаннями, вміннями, ставленнями учнів та їхніми реальними життєвими потребами.
Більшість уроків у перших класах ‒ інтегровані. Це означає, що одну тему діти вивчають з перспективи різних предметів. (“Я досліджую світ”, наприклад, об’єднує сім освітніх галузей). Також діти вчаться використовувати отримані знання на практиці. Так від “я знаю” переходять до “я вмію”.
 
 
ТКМЦНОІМ забезпечує  організаційний та науково - методичний супровід педагогічних колективів освітніх закладів, які включені до пілотного дослідження, здійснює підготовку педагогів, які у 2018-2019 н.р. працюватимуть із учнями 1-их класів.
Педагоги міста пройшли курси підготовки тренерів щодо впровадження Держстандарту загальної початкової освіти у м.Києві, м.Ірпіні, м.Тернополі.
Тренери проводять із педагогами Тернополя методичні заходи - тренінги,  засідання Інтерактивної школи сучасного вчителя, готуючи їх до впровадження Держстандату у 1 класах.
 
7 лютого 2018 року о 12.30 розпочнеться 45-хвилинний безкоштовний онлайн-урок з нагоди Дня безпечного Інтернету. Для участі в заході  запрошуються учні 8-11 класів, професійно-технічних ліцеїв та коледжів. Кожному учаснику необхідно індивідуально зареєструватися за посиланням:https://www.netacad.com/web/self-enroll/course-616175.
За задумом організаторів, онлайн-урок сприятиме підвищенню освіченості учнівської молоді з питань безпеки використання цифрових технологій. Цю ідею охоче підтримали  та сприяли її реалізації Програма Мережних академій Cisco, Кіберполіція України та компанія ERC.
Після заходу учні під керівництвом вчителів зможуть прослухати онлайн лекції з курсу «Вступ до кібербезпеки».
Запрошуємо усіхохочих разом відзначити День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Адже мільйони людей у світі об’єднуються сьогодні заради позитивних змін у царині кібербезпеки.