З метою практичної реалізації Концепції Нової української школи, забезпечення якісного переходу  школи І ступеня на роботу за новим  Державним стандартом  початкової  загальної освіти у 2018-2019 н.р. у м.Тернополі з 1 жовтня 2017 року розпочато пілотне дослідження на локальному рівні впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти  у 1-Б класі ТЗОШ І-ІІІ ступенів №16 ім.В.Левицького та 1-Г класі  ТЗОШ І-ІІІ
ступенів №28.
 
Найголовніші зміни стосуються методів навчання: перехід від знаннєвої школи до школи компетентностей. А головне завдання школи – щоб дитина була адаптована до життя.
Орієнтування на наскрізні вміння забезпечує рівновагу між знаннями, вміннями, ставленнями учнів та їхніми реальними життєвими потребами.
Більшість уроків у перших класах ‒ інтегровані. Це означає, що одну тему діти вивчають з перспективи різних предметів. (“Я досліджую світ”, наприклад, об’єднує сім освітніх галузей). Також діти вчаться використовувати отримані знання на практиці. Так від “я знаю” переходять до “я вмію”.
 
 
ТКМЦНОІМ забезпечує  організаційний та науково - методичний супровід педагогічних колективів освітніх закладів, які включені до пілотного дослідження, здійснює підготовку педагогів, які у 2018-2019 н.р. працюватимуть із учнями 1-их класів.
Педагоги міста пройшли курси підготовки тренерів щодо впровадження Держстандарту загальної початкової освіти у м.Києві, м.Ірпіні, м.Тернополі.
Тренери проводять із педагогами Тернополя методичні заходи - тренінги,  засідання Інтерактивної школи сучасного вчителя, готуючи їх до впровадження Держстандату у 1 класах.