Дошкільна освіта. Вона є найважливішою сферою реалізації прав людини, забезпеченні рівних можливостей у отриманні якісної освіти. Адже, основа майбутньої особистості закладається  у ранньому віці. Знання та  уміння,  набуті в дитинстві – це коріння, і чим воно міцніше, тим впевненіше почувається людина в житті. Саме тому постійно триває пошук шляхів творчого зростання дітей  з урахуванням  їх індивідуальних  особливостей та можливостей рости здоровими, вільними  та щасливими.

В даній рубриці Ви знайдете перелік дошкільних навчальних закладів м. Тернополя, матеріали на допомогу вчителям, новини в сфері дошкільної освіти України.

Дошкільні навчальні заклади Тернополя

ЗАПИС ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

 

https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/zapis-do-dityachogo-sadochka 

 

 

Внесено зміни до штатних нормативів ДНЗ

Міністерством освіти внесені зміни до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2016 № 544, які набудуть чинності з дня їх офіційного опублікування 29 червня 2016 року в Офіційному віснику України.

    Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, зазначеними змінами до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів надається право керівникам у разі виробничої необхідності змінювати штати або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для даного закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період.

                                     

Новий санітарний регламент для дитсадків

   Готується до офіційного опублікування (Офіційний вісник України № 38 (24.05.2016) новий Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 р.  за № 563/28693. 

    Зазначеним Санітарним регламентом  передбачено умови, що сприятимуть  створенню дитячих садків, у тому числі у житлових та нежитлових приміщеннях. Основні переваги нової редакції регламенту:

Незабаром підставою для звільнення від плати за харчування дітей у ДНЗ буде довідка про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, видана органами праці та соціального захисту. 

Відповідні зміни внесено наказом МОН України від 08.04.2016 № 402 до Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах. Нагадаємо, від плати за харчування у ДНЗ звільняють таких сімей: в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 № 1768-III Наказ МОН від 08.04.2016 № 402 набере чинності з 31.05.2016

В даний час йде переорієнтація дошкільної освіти з науково-технологічної (традиційної) на гуманітарну (особистісно - орієнтовану) модель освіти. У зв'язку з цим змінюються і підходи до методичної роботи в ДНЗ. Метою гуманітарної парадигми є створення умов для самореалізації особистості педагога, а завданням методичної роботи - розкриття творчого джерела вихователя. Педагог повинен бути готовий не тільки вислухати, але і підтримати людину, яка висловлює інший підхід до вирішення проблеми.