Висока зоря Ярослава Омеляна – свій 90-ий ювілей відзначив заслужений художник України. За роки творчості пан Ярослав прославив Тернопіль безліччю відзнак. Сьогодні ж, збирає слова вітань від знайомих, рідних і поціновувачів творчості. Безліч картин, подяка президента, міжнародні виставки, перемоги у всеукраїнських конкурсах - це ще не весь перелік творчих досягнень Ярослава Омеляна.

З метою підтримки талановитої молоді та творчої праці вчителів, викладачів, у листопаді–грудні 2018 року проведено І та II етапи VІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» (далі – Конкурс), з теми «Духовні святині нашого краю в номінаціях «Література», «Історія України і державотворення».

У II (міському) етапі Конкурсу взяли участь учні 4–11 класів ЗНЗ міста: 12 учнів – у номінації «Література», 19 учнів – у номінації «Історія України і державотворення».

У номінації «Література» репрезентовано 12 робіт учнів ТНВК ШЕЛ №9, ТКГ, ТЗОШ №№ 4,11,16, 20, 24, 26, 27, ТСШ №№7, 29.

З метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні:

18 жовтня в закладах загальної середньої освіти міста проведено І етап VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу, у якому взяли участь 1649 учнів;

28 жовтня 2018 року в ТЗОШ№26 відбувся ІІ (міський) етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому взяли участь 216 учнів;

25 листопада 2018 року в ТЗОШ№13 ім. Гурняка відбувся ІІІ (обласний) етап IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед української молоді, виховання поваги до традицій і культури українського народу:

Про конкурс учнівських робіт “Примусове переселення спогадах моїх предків”

З метою відновлення національної пам’яті про події тотального виселення українців з їхніх етнічних земель (Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини); привернення уваги до лемківського фольклору й етнографії; зацікавлення учнів історією та краєзнавством, стимулювання їхньої участі в дослідницькій роботі; виховання національної свідомості й патріотизму 26 жовтня 2018 року відбувся І етап обласного конкурсу учнівських робіт “Примусове переселення спогадах моїх предків”, у якому взяли участь 73 учасники.

27-28 січня 2019 року відбудеться ІІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2019".

У випробуваннях візьмуть участь вчителі-фіналісти:

З 10 грудня до 19 грудня 2018 року на базі Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу  проводився VІ міський конкурс «Парадигма освітніх інновацій» за участю вчителів, вихователів, керівників гуртків, психологів. Усього в Конкурсі взяли участь педагоги з  19 освітніх закладів   м. Тернополя.

З 17 по 19 грудня 2018 року  в м. Тернополі з офіційним візитом перебувала делегація з Польщі. Практичні тренери з німецько-польського обміну Марек Фурман і Мечислав Києвський  обговорювали з Тернопільською міською радою  (В.В.Кашицький), управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради (начальник управління О.П.Похиляк), Тернопільським комунальним  методичним  центром науково-освітніх інновацій та моніторингу (директор центру Г.І.Литвинюк) питання щодо реалізації освітянських та молодіжних проектів.