У місті кардинально змінено структуру методичної роботи центру на 2017-2018 н.р.

Потребують негайного розв’язання - урізноманітнення інтегральних форм роботи, орієнтація на стимулювання змін у свідомості вчителів, що призвели б до використання процесуального і компетентнісного підходів, до переходу від передавання учителями знань  до управління  процесом отримання учнями знань, формування методичного середовища на основі  активізації інноваційного потенціалу вчителя.

Методичним центром розроблено Концепцію розвитку змістової діяльності методичного центру (ТКМЦ), яка була представлена на VIIIМіжнародній виставці «Сучасні заклади освіти -2017» у роботі «Оновлений методичний центр як змістовий ресурс Концепції Нової української школи». Робота ТКМЦ на престижному заході міжнародного рівня  була відзначена Золотою медаллю. Дана Концепція реалізовується методичним центром відповідно до окреслених напрямків та спрямована на реалізацію змістових освітніх проблем. У ній чітко окреслена роль методиста в  процесі реформування освіти, що повинен бути мотиватором і модератором позитивних рішень.

Тому враховуючи завдання, поставлені перед методцентром на 2017-2018 н.р., реалізуючи основні напрями діяльності,  у місті створено нову модель методичної інфраструктури -  ІНТЕРАКТИВНУ ШКОЛУ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ (ІШСВ), осучаснено форми методичної роботи, які сприятимуть інноваційному розвитку освіти Тернополя, готуватимуть освітян міста до впровадження нового Держстандарту та реалізації завдань Концепції  Нової української школи.

Презентацію ІШСВ усі методисти відповідно до напрямку роботи провели у серпні 2017 року.