23- 24 вересня у Тернополі відбувся Форум місцевого самоврядування «День Діалогу з владою», який організувала Тернопільська міська рада спільно з Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

У Форумі взяли участь близько 400 представників з усіх регіонів України – голови громад-членів Асоціації міст України, народні депутати, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів Асоціації міст України, експертного середовища. Були присутні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, голова Асоціації міст України Віталій Кличко, генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер.

Модератором дискусії був міський голова Тернополя Сергій Надал, який є також Головою Комітету Правління Асоціації міст України з питань бюджетної політики. До обговорення питань долучилися Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, Міністр соціальної політики Андрій Рева, заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, заступник в.о. Міністра фінансів Юрій Джигир та інші.

Цей традиційний щорічний захід слугує майданчиком для обговорення питань і вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо результатів реформи місцевого самоврядування, бюджетного забезпечення територіальних громад, впровадження секторальних реформ, удосконалення законодавчої бази.

Найбільш гострі дискусії відбувалися щодо фінансової децентралізації. Головним результатом роботи Форуму «День Діалогу з владою» стало спільне звернення усіх мерів України до уряду із пропозицією переглянути показники надходження коштів у місцеві бюджети.

Голова АМУ Віталій Кличко та Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джама Гулейд підписали Меморандум про наміри та взаємодію між АМУ та ЮНІСЕФ щодо співробітництва у сфері захисту прав дітей, надання соціальних послуг та впровадження децентралізаційної реформи. Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль Асоціації міст України та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), спрямованих на створення належних умов для розвитку дітей та молоді, зокрема, шляхом покращення якості послуг соціально-гуманітарної сфери у сфері соціального захисту, освіти, охорони здоров’я в контексті децентралізаційної реформи. 

У дискусіях обговорювалися і такі питання:

  • Стан та перспективи децентралізаційної реформи
  • Бюджетне забезпечення територіальних громад через призму секторальних реформ
  • Містобудування та житлово-комунальне господарство

 На питання мерів відповіла також і Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Начальник управління освіти і науки ТМР Ольга Похиляк презентувала напрацювання УОН ТМР і ТКМЦНОІМ щодо реалізації проекту «Впровадження інноваційних методів комунікації між учасниками освітнього процесу як основа механізму формування якісних освітніх послуг у громаді», який став переможцем у конкурсі короткострокових проектів Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».