З метою вивчення  культурно - історичних пам’яток м.Тернополя, залучення учнівської, студентської молоді та педагогічних працівників  до активного творчого життя, розвитку художньо - мистецьких здібностей учнів, зокрема дітей з особливими освітніми потребами, підтримки та популяризації дитячої творчості та творчості українських художників, виховання в учнів та молоді патріотичних почуттів, сприяння естетичному розвитку школярів на прикладі кращих робіт образотворчого мистецтва, розвитку мистецьких компетентностей педагогів 19 жовтня 2018 року у м.Тернополі проведено VIIІ  художньо – мистецький пленер «Тернопіль – колиска мого дитинства».

У пленері взяли участь 97 учасників із закладів загальної середньої, позашкільної освіти м. Тернополя, Галицького коледжу ім. Вячеслава Чорновола, Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу, ТНПУ ім.В.Гнатюка та Залозецької музичної школи віком від  12 до 21 року. Участь учасників пленеру-фестивалю сприяла налагодженню співпраці між  навчальними закладами,  обміну досвідом із впровадження педагогічних інновацій у розвитку мистецьких здібностей обдарованих дітей.

Конкурс відбувався у двох номінаціях: «Живопис» і «Графіка». Учасники  пленеру «Тернопіль – колиска мого дитинства» відтворювали на своїх полотнах краєвиди та визначні об’єкти культурно-історичної спадщини  м. Тернопіль. З учасниками працювали досвідчені та молоді художники-наставники: Заслужені художники України Євген Удін, Ярослав Омелян, Микола Дмітрух, лауреат премії ім. Я.Музики Володимир Шумило, лауреат премії ім.О.Кульчицької Наталія Фугель, художники Микола та Ірина Кафтани, які ділилися з учасниками пленеру власним досвідом, давали цінні поради.

Під час художньо-мистецького пленеру ««Тернопіль – колиска мого дитинства» учасники продемонстрували творчу винахідливість, високий рівень виконавської майстерності та багатство духовного світу. Роботи виконавців відрізнялися креативним мистецьким баченням і  майстерністю виконання живописної композиції. Оригінальною технікою виконання (пластилін) була виконана робота Кусяк Марії, учениці Залозецької музичної школи.

Кращі роботи учнів-учасників пленеру поповнять дитячу художньо - мистецьку галерею «Палітра», експонуватимуться на виставках у мистецьких салонах.

Переможці пленеру нагороджені грошовими преміями та призами.

Переможці VIII художньо-мистецького пленеру ««Тернопіль – колиска мого дитинства»:

  • у номінації «Живопис»

Білорус Христина (Галицький коледж ім.В.Чорновола) – 1 місце;

Білокур Ірина (Залозецька музична школа) -  2 місце;

Ярему Анастасія (ТЗОШ І-ІІІ ст. № 19) – 3 місце;

  • у номінації «Графіка»

Овчаренко Марія ( ТЛ № 21-МШ ім.І.Герети) – 1 місце;

Галушко Руслан ( ТЛ № 21-МШ ім.І.Герети) –  2 місце;

Касіян Марія (ТНПУ ім. В.Гнатюка) – 3 місце;

  • у номінації «Оригінальна техніка виконання»

Кусяк Марія (Залозецька музична школа);

  • у номінації «Оригінальність творчого задуму»

Луцик Оксана (Залозецька музична школа);

Колісник Катерина (ТЗОШ І-ІІІ ст. № 4);

Дережинець Марія (Залозецька музична школа);

Ковальчук Христина (ТСШ І-ІІІ ст. № 17);

  • у номінації «Креативне мистецьке бачення»

Прокопович Світлана (ТНВК ШК ім. Патріарха Йосифа Сліпого);

Беркита Богдана;

Баран Дарина (ТНВК ШПЛ № 2);

Валіон Романна (ТЗОШ І-ІІІ ст. № 24);

Касіян Наталія (ТНПУ ім. В.Гнатюка);

Гамуляк Соломія (Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж);

Козурак Сильвеста ( ТЛ № 21-МШ ім.І.Герети);

Короташ  Христина (Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж);

Дябло Захар (Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж);

Лазорик Ліяна (ТЛ № 21-МШ ім.І.Герети).

  • у номінації «За повноту розкриття теми»

Калашник Ілона (ТЗОШ № 24);

Зоткова Валерія (ТСШ № 3);

Литвиненко Анастасія (ТЗОШ № 4);

Штадлер Олеся (ТЗОШ №18);

Паніна Юлія (СЮТ);

Чорноус Тарас (СЮТ);

Стадник Емілія (СЮТ);

Букало Катерина (Галицький коледж ім. В. Чорновола);

Чорна Христина (Галицький коледж ім. В. Чорновола).  

  • у номінації «Майстерність виконання живописної композиції»

Вовк Христина (Залозецька музична школа);

Вислоцький Максим (ТНВК ШПЛ № 2);

Дутка Павло (ТНВК ШК ім. Патріарха Йосифа Сліпого);

Ладик Олеся (Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж);

Гуска Дарія (ТЗОШ № 20).

 

Відеосюжет