Події

150-річчя Соломії Крушельницької

23 вересня 2022 року виповнилося 150 років від дня народження видатної української оперної співачки та педагогині — Соломії Амвросіївни Крушельницької. Соломія Крушельницька – національна легенда, чий надзвичайний голос та неповторність акторського перевтілення підкорили серця мільйонів людей – від Львова до Варшави, від Одеси до Парижа, від Мілана, Неаполю до Барселони, Лісабону та Буенос-Айреса.

Вроджений талант, досконале виконавське мистецтво, вміння перетворювати кожну виставу на феєрію – це дійсно дар, яким володіла оперна діва й чим донині захоплюється весь світ. У сучасній українській традиції С. Крушельницька входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. За життя була визнана найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття.

На Тернопільщині 2022 рік проголошено роком Соломії Крушельницької.

Учні закладів освіти громади стали учасниками численних заходів: мистецької імпрези біля пам’ятника співачці у м. Тернополі, виховних годин «Талант дивної краси», «Соломія Крушельницька. Тріумф славетної слов’янки», фестивалю української народної пісні,  усного журналу «Вагнерівська примадонна XX століття», мистецько-краєзнавчих зустрічей, а також побували на екскурсії в музеях, переглянули виставки мистецьких робіт, присвячених С. Крушельницькій тощо.

Мовна спільнота тернополян та внутрішньо переміщених осіб, члени розмовного клубу «Слово», побували у музеї-садибі в с. Біла Тернопільського району, створеного у приміщенні житлового будинку маєтку Крушельницьких, а також на могилі батька співачки, Амвросія Крушельницького.

Гордимося, що 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької — це дата, яка увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року.

«Сьогодні науковці з різних країн, краєзнавці намагаються робити все, щоб якнайдетальніше дослідити її життя і творчість, прикладають максимум зусиль, щоб ім’я Соломії Крушельницької продовжувало звучати на цілий світ. Щоб усі знали, що видатна оперна діва –  це яскрава представниця саме українського народу, і, що особливо є цінним для нас, — її високий дар зароджувався і розвивався на Тернопільщині».

Відтепер дізнатися про життя і творчість української оперної діви Соломії Крушельницької, а також послухати відеозаписи музичних творів у її виконанні можна на сайті https://krushelnytska.mkip.gov.ua/, який розроблений за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти та Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.

 

 

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам