Події

Мистецька зустріч у День міста

28 серпня 2022 року місту Тернополю виповнився 482-ий рік від дня його заснування. Управління освіти і науки, Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу спільно з управлінням культури і мистецтв Тернопільської міської ради у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї організували і провели мистецьку зустріч із польськими делегаціями, які завітали на День міста у Тернопіль.

Гостям було презентовано виставку заслуженого художника України Євгена Удіна «Костели Жешува. Польща в графічних аркушах». Більше 30 мистецьких полотен, написаних протягом 1995-1999 рр. під час творчих подорожей митця  до Польщі, стали своєрідною подякою та виявом шани й поваги польському народу за підтримку, щиру та безкорисливу допомогу українцям у період війни. Євген Удін

Начальниця управління культури і мистецтв ТМР Світлана Козелко відзначила високий рівень робіт художника, експонованих на виставці; сказала, що Є. Удін багато років плідно працює на благо міста, подарував більше 60 власних робіт у майбутній музей Тернополя, а також подякувала представникам польської сторони за всебічну підтримку українського народу в умовах повномасштабного вторгнення росії. Козелко С.С. подарувала квіти Є.Удіну в кольорах українського та польського прапорів.

Чуттєво та зворушливо звучала пісня «Отчий край» (сл. Г. Федун, муз. М. Ведмедері) у виконанні багаторазової стипендіатки міського голови Тернополя Анастасії Бачинської.

З учасниками мистецької зустрічі Федун Г.П. провела майстер-клас із малювання на склі. Діти разом із гостями створювали вітражний розпис – малювали метелика в кольорах українського та польського кольорів і декорували його.

Діти ділилися із гостями своїми найзаповітнішими мріями – усі хочуть перемоги та миру, хочуть жити в мирній державі, тому що мир – це любов і щастя, спокій і захист, дім і відпочинок, навчання і політ мрії, безтурботність і творчість. Хочуть здійснити свої бажання, творити, співати, любити, літати у мріях і нічого не боятися; всю свою творчу енергію направляти на щось хороше, красиве, дивовижне, тому що від цього світ стає ще прекраснішим і надійним.

Тернополяни подарували гостям пам’ятні сувеніри та листівки з автографом Є. Удіна; побажали міцного здоров’я, родинного затишку, здійснення всіх мрій, бажань, а найголовніше – мирного неба над головою і рідної землі під ногами. А ще, щоб люди більше ніколи не знали  слова війна, а мир та перемога запанували якомога швидше!

Нехай Господь береже нас, на нашу неньку Україну, дружню Польщу.

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам