Події

«Підготовка вчителів ЗЗСО природничої освітньої галузі до професійної діяльності в умовах Нової української школи»

8 березня 2023 року у рамках співпраці між ТНПУ ім. Володимира Гнатюка та ТКМЦНОІМ на базі хіміко-біологічного факультету відбулася зустріч на тему «Підготовка вчителів ЗЗСО природничої освітньої галузі до професійної діяльності в умовах Нової української школи».

На зустріч були запрошені консультанти-супервізори  ТКМЦНОІМ, стейкхолдери   освітніх програм спеціальності 014 «Середня освіта» Козловська Л.П. та Тарас Н.І.

Козловська Л.І., консультант-супервізор з біології, географії, основ здоров’я, «Основ сім’ї» Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, презентувала доповідь на тему «Предметний інтенсив», у якій наголосила на важливості адаптивного підходу до учнів 5 класу. Лариса Петрівна звернула увагу на дорожню карту НУШ, модельні програми, окреслили тенденції, які необхідно врахувати у педагогічній діяльності даної вікової групи:

  • діяльнісний підхід;
  • формувальне оцінювання;
  • емоційний інтелект.

Педагог наголосила на необхідності застосування інструментів формувального оцінювання як продуктивного засобу інформації для учнів.

Тарас Н.І., вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, вчитель хімії Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22, консультант-супервізор з хімії Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу у своїй доповіді про «Впровадження державного стандарту базової середньої освіти» зазначила мотиви сучасного вчителя, який повинен володіти  певними якостями для окреслення вимог професійної діяльності педагога сучасної школи.

Шляхи та механізми в умовах НУШ:

  • підвищення кваліфікації через освіту (зустрічі з професійними коучерами);
  • саморозвиток, самореалізація, самокорекція;
  • зацікавленість в оволодінні новими навичками та вміннями їх використання у нових стилях педагогічної діяльності;
  • навчально-методичний супровід щодо створення навчального продукту, який відповідає потребам сучасних учнів.

Наталія Іванівна зупинилася на проблемі «Системи оцінювання освітньої діяльності», розкрила відмінності та переваги між традиційним і формувальним оцінюванням.

Зустріч була цікавою для здобувачів освіти, внутрішніх стейкхолдерів і старост академічних груп, які висловили низку побажань, важливих для спільної праці та якісної підготовки педагогів нової генерації.

 

 

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам