Конкурси

Успішний виступ освітян Тернополя на XII Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2021»

Із 26 по 28 травня 2021 року в Київському Палаці Спорту проходила XII Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2021» та виставка освіти за кордоном «World Edu».

Організаторами виставки були Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Щорічно навесні виставка збирає значне професійне співтовариство, провідних спікерів і експертів у сфері освіти – це педагоги та вчені, видавці і розробники сучасних освітніх технологій, представники влади та бізнесу, керівники центрів розвитку і творчості, виробники обладнання для освітнього  процесу.

375 закладів середньої, дошкільної та позашкільної освіти подали на виставку свої матеріали – методичні розробки, авторські програми, описи власного досвіду, наукові роботи. Усі роботи пройшли довгий шлях затвердження та були верифіковані експертною комісією Міністерства освіти і науки України. Загалом на виставці було представлено 583 учасники закладів освіти різного ступеня.

Метою виставки є об’єднання учасників освітнього процесу в пошуку ефективних шляхів підвищення якості освіти, розвитку національних і міжнародних освітніх проєктів і програм, сприяння встановленню ділових контактів, збагачення досвідом, розвиток ініціативи в реалізації завдань, визначених сучасним розвитком нашої держави й надати можливість презентувати інноваційні досягнення, напрацювання закладів освіти й наукових установ, продемонструвати педагогам і фахівцям новітні засоби навчання, обладнання для предметних кабінетів, проєкти, програми й рішення для вдосконалення освітнього процесу.

У рамках виставки в онлайн-форматі відбулися конференції, презентації, семінари, тренінги, педагогічні коучинги, освітні воркшопи, майстер-класи, спрямовані на розвиток і впровадження інноваційних освітніх технологій в освітній процес.

Однією з важливих умов роботи виставки було обов’язкове дотримання рекомендацій МОЗ України щодо організації протиепідемічних заходів на період дії адаптивного карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Традиційною стала участь у Міжнародній виставці освітян м. Тернополя. Власний досвід інноваційної освітян презентували управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу (ТКМЦНОІМ), заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти та Галицький коледж ім. В  Чорновола, зокрема, представлено методичну інфраструктуру Тернополя, алгоритм побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти Тернополя, методологічну інфраструктуру ТКМЦНОІМ, Інтеграційну методичну інфраструктуру Освітнє трансфер-містечко інноваційних можливостей як ресурс реалізації Держстандарту в новому освітньому просторі громади.

Успішно презентовано розроблену директором ТКМЦНОІМ Литвинюк Г.І. Стратегію маркетингової діяльності ТКМЦНОІМ як новий інструмент комплексних управлінських рішень. Одним із важливих напрямів маркетингової системи методичної діяльності є проєктування та супровід індивідуальних  траєкторій професійного зростання педагогів, формування учителя нової генерації.

Виставкові матеріали (банери, буклети, флаєри, електронний контент, численні відзнаки та нагороди всеукраїнського та міжнародного рівня тощо),  засвідчили, що методичний центр Тернополя – сучасний науково-методичний заклад у сфері неперервної освіти педагогів громади, який розробляє інструментарій нових освітніх послуг, програм, концепцій тощо. Здійснює науково-методичний супровід інноваційних процесів в освітніх закладах. Створює умови для реалізації концептуальних засад маркетингової діяльності у громаді щодо проєктування професійної траєкторії сучасного педагога.

А заклади освіти громади у друкованій продукції висвітлили особливості організації освітнього процесу, інноваційну діяльність в умовах реформування освіти.

Зацікавлення у відвідувачів виставки  викликали щорічні інформаційні каталоги «Освіта Тернополя», освітянські альманахи, у яких репрезентовано результати плідної науково-педагогічної діяльності управління освіти і науки ТМР, ТКМЦНОІМ та освітніх закладів громади. На виставці презентовано також педагогічні інновації розвитку мистецьких здібностей дітей громади, інноваційну діяльність Лабораторії якості обдарованої дитини ТКМЦНОІМ, зокрема, особливості організації альтернативних олімпіад, в т.ч. з дітьми з обмеженими можливостями, які Лабораторія  щорічно проводить спільно із Інклюзивно-ресурсним центром міста.

Галицький коледж ім..В.Чорновола  підготував виставку робіт студентів різних спеціальностей. Відвідувачі захоплювалися вишитим українським одягом, зробленими власноруч, коронами і вінками тощо.

Відвідувачі виставки відзначали змістовність, актуальність та інноваційність матеріалу, представленого освітянами Тернополя на виставці, високий рівень розвитку компетентнісного методичного середовища Тернополя, нові підходи до організації методичної діяльності ТКМЦНОІМ, активні модернізаційні освітні процеси в Тернополі, досягнення освітян міста тощо. Численні заклади освіти України різних рівнів  виявили бажання співпрацювати з управлінням освіти, методичним центром з метою вивчення напрацювань освітян Тернополя в галузі освіти.

У тематичних номінаціях переможцями стали ТКМЦНОІМ, освітні заклади, які презентували роботи у таких напрямах:

 • «Створення і впровадження сучасних засобів навчання, продуктів, програм, систем і комплексних рішень для підвищення якості освіти»;
 • «Психологічний супровід освітніх реформ у діяльності психологічної служби»;
 • «Сучасна інклюзивна освіта: кращі практики, розробки і підготовка кадрів»;
 • «STEM-освіта: сучасні формати й практичні рішення від дошкільника до компетентного учня і студента»;
 • «Використання цифрових інструментів для забезпечення ефективного дистанційного й змішаного навчання в кризових умовах»,

Директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков привітав педагогів Тернополя із заслуженими нагородами і побажав плідної праці із упровадження інноваційних напрацювань в освітянську практику міста.

За підсумками конкурсу з тематичних номінацій освітяни Тернополя отримали 13 медалей: золотих і 6 срібних.

Золоті медалі отримали:

 • Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу;
 • Галицький коледж ім. В. Чорновола, гімназія «Гармонія» (3 медалі);
 • Тернопільська гімназія ім.І. Франка;
 • ТЗОШ І-ІІІ ст. № 16 ім. В. Левицького;
 • Тернопільська початкова школа № 2.

Срібні медалі:

 • ТВПУ сфери послуг і туризму;
 • Тернопільський дошкільний заклад № 22;
 • ТСШ І-ІІІ ст. № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов;
 • ТЗОШ І-ІІІ ст. № 14 ім. Б.Лепкого;
 • ТЗОШ І-ІІІ ст. № 24;
 • Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа.

Почесною Грамотою МОН України, НАПН України, компанії «Виставковий світ» за вагомий особистий внесок у забезпечення сучасного розвитку національної освіти й науки нагороджена директор ТКМЦНОІМ Литвинюк Галина Іванівна.

Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу і 25 закладів освіти м. Тернополя відзначені дипломами за активну участь і професійну презентацію освітніх і наукових досягнень.

Здобутки освітян Тернополя – результат колективних зусиль. За кожним успішно зреалізованим проєктом – спільна праця талановитих учителів, ефективних управлінців і багатовекторна підтримка з боку міської влади, адже

освіта Тернополя завжди була і залишається пріоритетом для міського голови Сергія Надала, депутатського корпусу Тернопільської міської ради.

У період активного реформування освітньої галузі, коли час вимагає від освітян рішучих дій, сміливих рішень, ефективних нововведень, завдяки активній підтримці з боку начальника управління освіти і науки ТМР Похиляк О.П,, директора ТКМЦНОІМ Литвинюк Г.І. освітяни Тернополя  гідно відповідають на виклики сьогодення і прикладають максимум зусиль для забезпечення високої якості надання освітніх послуг.

 

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам