Події

30-а ювілейна конференція Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України»

 

12 жовтня 2022 року у Тернополі відбулося офіційне відкриття 30-ої ювілейної щорічної конференції Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України».  Більше сотні директорів із різних куточків (із 17 областей) України долучилися до цієї освітянської події. Цьогоріч тема заходу: «Виховання національної еліти – фундамент майбутнього розвитку українського  суспільства».

На відкритті конференції освітянську спільноту привітали:

голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш;

міський голова Тернополя Сергій Надал;

директор департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації Ольга Хома;

начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк.

«Незважаючи на війну, освітяни продовжують виконувати свою роботу, виховують у дітей почуття гідності, честі, патріотизму, закладають фундамент майбутньої особистості. У сьогоднішніх реаліях успішно використовують інноваційні методики, щоб навіть під час війни передавати знання. Освітяни вкотре доводять, що робота вчителя не просто професія, це – місія»,– зазначив міський голова Тернополя С. Надал.

Ольга Похиляк відзначила, що зустріч освітян – це чудова нагода обмінятися досвідом, поділитися напрацюваннями, досягненнями, відкриттями; силою енергії і наснаги, творчістю і оптимізмом. «Коли ми разом, нам легше молитися за тих, хто навіки став ангелом». Побажала присутнім «наснаги, благодаті, міцної надії. Слава силі, яка об’єднала нас».

Президент Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» Ярослав Турянський подякував освітянам Тернополя за професіоналізм, генерацію та успішне впровадження ідей та креативних рішень, підтримку педагогів-новаторів, забезпечення гідних умов для навчання здобувачів освіти в умовах воєнного стану, активне суспільно-політичне життя, а також нагородив В. Труша, С. Надала, О. Хому та О. Похиляк медалями від Асоціації керівників закладів освіти.

Директор ТКМЦНОІМ Литвинюк Г.І. презентувала інноваційні досягнення освіти м. Тернополя, зокрема, ознайомила учасників конференції із шляхами розбудови ефективної системи управління освітньою галуззю у місті, у сфері науково-методичного супроводу освітнього процесу, запровадженням сучасних технологій, а також можливостями пристосування освітнього процесу до умов воєнного часу.

 День 1.

Учасникам заходу презентовано інноваційні напрацювання таких закладів освіти Тернополя:

«Сучасні колективно-індивідуальні дійства: сила традицій» (ТНВК ШЛ № 6 ім. Н. Яремчука);

«Допрофільна підготовка як передумова успішної самореалізації гімназиста» (Галицький коледж ім.В. Чорновола, гімназія «Гармонія»);

«Історія мужності українського народу: від минулого до сучасності» (ТЗОШ І-ІІІ ст. № 4);

«Формування соціальної та громадянської компетентностей на основі християнських цінностей» (ТНВК «Школа-колегіум ім. Патріарха Йосифа Сліпого»);

«Школа успіху: акмеозорієнтоване освітнє середовище» (ТУГ ім. І. Франка);

Презентація Міжшкільного ресурсного центру Тернополя;

Інноваційний освітній простір ТСШ І-ІІІ ст. № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Перехідний кубок конференції Тернопільщина вручила Дніпропетровщині, м. Кривому Рогу.

День 2.

Змістовним та насиченим для учасників конференції був і другий день перебування в м.Тернополі. презентації інноваційних закладів освіти, практичні заняття, майстер-класи, обмін досвідом, цікаві екскурсії мальовничим «файним» містом тощо.

Керівники закладів освіти обговорювали актуальні питання освіти та виховання молодого покоління як громадянина, патріота своєї держави, національно свідомої молоді задля розвитку громадянського суспільства, збереження, відновлення і процвітання єдиної, неподільної української держави.

Презентовано інноваційну діяльність закладів освіти з таких напрямів:

«Початкова школа в системі неперервної освіти» (ТПШ № 1);

«Культура залучення як нова парадигма сучасного мислення. Лідер який підтримує та залучає» (ТЗОШ І-ІІІ ст. № 14 ім. Б. Лепкого);

«Школа як бренд» (ТЗОШ І-ІІІ ст. № 28);

«Профільна школа: успішний та конкурентноспроможний випускник майбутнього» (ТТЛ);

«Мистецька освіта та її значення у формуванні національної еліти українського суспільства» (ТЛ 3 21- СМШ ім. І. Герети).

ХХХ ювілейна конференція ВГУ назавжди увійде в історію як конференція, що відбулася в часи війни;  як зустріч однодумці для презентації та обговорення найновіших педагогічних моделей національно-патріотичного виховання здобувачів освіти. «А Тернопільщина – як наймужніший регіон, що не побоявся в таких складних умовах приймати більше ста освітян, та, незважаючи на п’ятигодинні тривоги, все-таки показати перлини освіти Тернопільщини».

 

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам