#T'mistechkо

9 Дистанційне освітнє трансфер-містечко інноваційних можливостей

Упродовж 16-17 листопада 2022 року у м. Тернополі проходило 9 Дистанційне освітнє трансфер-містечко інноваційних можливостей (D#09 T’mistechko-2022) на тему: «Наративи сучасного освітнього простору: інструменти, засоби, механізми». Захід зініційований Тернопільським комунальним методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу та проведений спільно з департаментом освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації, науковцями ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, ТНПУ ім. В. Гнатюка,  КП «Тернопільський інформаційно-аналітичний центр» Тернопільської обласної ради, Інклюзивно-ресурсного центру м. Тернополя тощо.

У режимі онлайн було проведено 31 захід у різних локаціях.

Під час презентаційної локації  заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ірина Сум привітала учасників D#09 T’mistechkа-2022, відзначила, що питання програми Освітнього трансфер-містечка співпадають із питаннями дводенного Всеукраїнського освітнього форуму «Нові виміри безпеки: виклики та рішення», який проходив у м.Тернополі. Це – психологічна підтримка учасників освітнього процесу, безпечні умови навчання, виклики в організації дистанційного навчання та інформаційно-аналітична складова безпеки освіти в умовах воєнного стану. Звернула увагу на важливість та актуальність реалізації завдань національно-патріотичного виховання здобувачів освіти у період реформування освіти; подякувала науковцям та педагогам за те, що беруть активну участь у розвитку освітянської галузі громади; закладам освіти – за створення безпечного освітнього середовища.

Директор ТКМЦНОІМ Галина Литвинюк окреслила завдання D#09 T’mistechkа-2022, проаналізувала найважливішу проблематику всіх попередніх восьми T’mistechоk (240 науково-методичних заходів), під час яких розглянуті ті стратегічні наративи, якими педагоги користуються у своїй щоденній професійній діяльності; виклики, які педагогічні працівники вирішують, щоб створити безпечне освітнє середовище для надання якісних освітніх послуг. Відзначила, що важливими наративами є безпечне, комфортне освітнє середовище; змістовий контент Держстандарту, який повинен бути гнучким, мобільним і швидко адаптуватися до тих умов, у яких опиняється освітня галузь і психологічна підтримка здобувачів освіти та педпрацівників.

Перелічені стратегічні наративи заходів D#09 T’mistechkа-2022 були спрямовані на розбудову безпеки закладу освіти в цифровому форматі, проєктування цифрових наративів в сучасному освітньому просторі та якість освітнього процесу.

Заступнику Міністра освіти і науки України Вірі Роговій, керівникам департаментів освіти України у рамках всеукраїнського форуму Ольга Похиляк, начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради, презентувала співпрацю з міською радою, батьківською громадськістю щодо створення безпечного комфортного середовища в закладах освіти. Директор ТКМЦНОІМ Галина Литвинюк  окреслила ключові пріоритети науково-методичних заходів D#09 T’mistechkа-2022, висловила пропозиції щодо проходження курсів підвищення кваліфікації тим педагогам, які створюють та відповідають за безпечне освітнє середовище в освітніх закладах. Олександр Подобівський, викладач відділу неперервної освіти ТКМЦНОІМ, зосередив увагу на виявленні психологічних особливостей розвитку стресостійкості та обґрунтував її значення в професійній діяльності вчителів.

Керівники департаментів освіти України долучилися до роботи  у 2 локаціях T’mistechkа, розглянувши теми:  «Конструювання дорожньої карти «Безпека дитини» та «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації».

Керівників інститутів післядипломної педагогічної освіти України в рамках D#09 T’mistechkа-2022 Галина Литвинюк ознайомила з інноваційним досвідом роботи методцентру.

Проведені супервізорами ТКМЦНОІМ, науковцями онлайн-заходи засвідчили важливість їх тематики у період реформування освіти, розкрили прикладний характер тих проблем, які стосуються безпечного освітнього середовища, психологічної підтримки та надання якісних освітніх послуг. Педагогам громади було надано різноманітні пропозиції, які вони зможуть використати у своїй освітній діяльності.

Освітяни Тернополя вдячні науковцям за професійний науковий супровід під час роботи всіх заходів T’mistechkа, супервізорам ТКМЦНОІМ, педагогам, психологам закладів освіти, які долучаються до формування безпечного інноваційного освітнього простору громади, професійних компетентностей педагогічних працівників та інших наративів освітнього процесу.

Програма_2022_9 Т_містечко

 

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам