Події

АРТТЕРАПІЯ

Академія креативних ідей

31 жовтня 2022 року в рамках Академії креативних ідей Тернопільським комунальним методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу у співпраці із ТЗОШ І-ІІІ ст.№ 19 проведено воркшоп на тему «АРТТЕРАПІЯ ЯК МЕТОД ВІДНОВЛЕННЯ РЕСУРСУ ОСОБИСТОСТІ. ЕМОЦІЇ ВІЙНИ В ХУДОЖНЬОМУ ВИМІРІ».

Враховуючи реалії сьогодення, захід з учасниками заходу, учителями образотворчого, музичного мистецтва та іноземних мов Тернопільської міської територіальної громади,  було проведено в укритті закладу освіти.

Умови воєнного часу – постійний моніторинг стрічки новин, прогнозів подій, тривога, новини по телевізору та від родичів, негативно позначаються на психоемоційному стані здобувачів освіти і педагогів. Під час оголошення повітряної тривоги вчителі та відповідальні особи в освітніх закладах надають необхідну підтримку учням, здійснюють заходи для комфортного та спокійного перебування в укриттях.

Найдієвішим методом подолати стрес, напругу, переживання є арттерапія, тобто терапія творчістю. Це метод психотерапії, який дозволяє з допомогою творчості пережити внутрішні конфлікти,  тривогу, страхи, що турбують людину. Арттерапія підходить не лише дітям, а й дорослим.

Педагоги громади разом із заступником директора ТКМЦНОІМ Федун Г.П. обговорили особливості «Створення безпекового емоційного стану у дітей засобами мистецтва»; активно долучалися до практичного кейсу з теми «Реалізація ідей особистісно зорієнтованого навчання засобами арттехнологій  з використанням ІКТ» із консультантом методцентру Турчин О.М.; із задоволенням виконували нестандартні творчі арттерапевтичні вправи, запропоновані директором ТЗОШ І-ІІІ ст. № 19, учителем мистецтва Бачинською Л.М. та заступником директора, практичним психологом  Кушнір С.В. (тема: «Простір арттерапії: творча інтеграція та трансформація цінностей в умовах воєнного часу»).

Рекомендовані організаторами заходу численні вправи, учителі зможуть використати в укритті закладу під час повітряної тривоги задля зняття емоційної напруги і тілесних зажимів, заспокоєння, розвантаження, підвищення власної внутрішньої сили, нормалізації фізичного стану, боротьби зі страхами через можливість поринути в іншу реальність та сфокусуватися на приємних спогадах, формування позитивних емоцій.

А розфарбовані педагогами гіпсові сердечка та побажання від тернопільських вчителів неодмінно будуть передані нашим захисникам у зону бойових дій. Віримо, що всі вони збудуться! Тернопільські освітяни гідно тримають освітянський стрій і наближають таку бажану перемогу!

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам