#T'mistechkо

D#07 T’misteckо

Упродовж трьох днів у м. Тернополі проходило Дистанційне освітнє трансфер-містечко інноваційних можливостей (D#07 T’mistechko-2021)» на тему: Формувальне оцінювання як інструмент освітніх послуг». Захід  зініційований Тернопільським комунальним методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу та проведене спільно з науковцями Університету менеджменту освіти НАПН України, Інституту педагогіки НАПН України,  ТНПУ ім. В. Гнатюка,  ГО «Видавничо-освітній проєкт «Потрал», учасниками проєкту «Pro.Освіта» Центру розвитку «Громада.UA».

У режимі онлайн було проведено 27 заходів у різних локаціях.

Під час презентаційної локації  начальниця управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк привітала учасників 7 Освітнього трансфер-містечка інноваційних можливостей, подякувала науковцям та педагогам за те, що беруть активну участь у розвитку освітянської галузі громади, здатні розв’язувати проблеми, ґенерувати ідеї, ефективно впроваджувати реформу Нової української школи. Відзначила плідну роботу методичного центру Тернополя, який упродовж багатьох років працює на випередження, є флагманом освітніх змін у період реформування галузі освіти, ініціатором та організатором інноваційних заходів міського, обласного та всеукраїнського рівнів.

Директор ТКМЦНОІМ Галина Литвинюк окреслила особливості технологічного алгоритму інструментів формувального оцінювання в освітній діяльності.

Науковці ТНПУ ім. В. Гнатюка: керівник Центру професійного розвиту та лідерства, к.ф.н., доцент, завідувач кафедри філологічних дисциплін початкової освіти Олена Гузар, д.п.н. Наталія Лупак учасники проєкту Британської Ради «Teacuing Excellence Programme», доценти Світлана Кравець та Наталія Лупак, заступник директора з навчально-виховної роботи Буського ЗЗСО-Гімназії ім.Є.Петруевича при ЛНУ ім.І.Франка, директор ГО «Видавничо-освітній проєкт «Потрал» Марія Ліоненко провели презентацію пілотного проєкту видавництва «Портал» як екосистеми освітніх інновацій; розробили змістовий супровід використання інноваційного продукту – української художної літератури про правдиву історію України.

Оксана Боднар, д.п.н., професор кафедри педагогіки та менеджменту  освіти ТНПУ ім. В.Гнатюка,  під час роботи у локації із керівниками закладів освіти та їх заступниками проаналізувала функціональні характеристики та логіку використання формувального оцінювання під час навчального заняття.

Балик Н.Р., к.п.н., доцент кафедри інформатики та методики навчання та Шмигер Г.П., к.б.н., доцент кафедри інформатики та методики навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка акцентували увагу заступників  директорів з методичної роботи та заступників директорів школи І ст. на особливостях формувального оцінювання, ознайомили із eфективними техніками та прийомами, цифровими ресурсами для  використання на різних навчальних заняттях; провели інтерактивні вправи з метою опанування педагогами інструментів формувального оцінювання.

Управлінням освіти і науки ТМР ТКМЦНОІМ налагоджена тісна співпраця упродовж багатьох років із науковцями Університету менеджменту НАПН України. Рябова З.В., д.п.н., професор, завідувач кафедри менеджменту освіти та прав, ознайомила керівників закладів освіти із цифровими засобами для проєктного консалтингу в освіті.

Артур Кочарян, PhD, директор Приватного закладу освіти «Модерн Скул» м. Київ у роботі з керівникам закладів освіти громади презентував тему «Дофамінове поколінняя. Чому і як навчити?», розкрив такі важливі питання для сучасного керівника:

  • проблеми покоління учнівської молоді, яке залежне від дофаміну (нейромедіатор задоволення);
  • причина «популярності» ігрових методик навчання тощо.

Барна О.В., к.п.н., доцент ТНПУ ім. В. Гнатюка, заслужений працівник освіти України,  під час роботи у локації із заступниками директорів школи ІІ-ІІІ ст. розкрила роль формувального оцінювання задля побудови індивідуальної траєкторії навчання.

Учасниками проєкту «Pro.Освіта» Центру розвитку «Громада.UA» проведено заняття для батьків здобувачів освіти. Наталя Турецька, голова Тернопільської філії Української спілки психотератевтів, директор Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації, висвітлила питання «Підліткової неслухняності», дала вичерпні відповіді на такі питання:

  • Чому все, шо я намагаюся зробити, відштовхує мою дитину?
  • Чому дітям приносить задоволення грати на нервах батьків?
  • Чому діти не бать реальних наслідків своїх дій тощо.

Аліна Литун, керівник приватної школи «Think Global» акцентувала увагу на темі «Гібридне навчання: урок у школі та одночасно вдома», висвітлила такі питання:

  • «Як коронавірус змінив освіту, і чого ми навчилися за рік?»;
  • «Співпраця учнів у класі та поза ним».

Галина Несмашна, психолог ТКМЦНОІМ, для батьківської громадськості провела онлайн-зустріч на тему: «Усвідомлене батьківство як умова повноцінного розвитку дитини». У ході зустрічі учасники розглянули поширені мотиви виховання, які є несприятливими для розвитку особистості дитини, виконали вправи, які допоможуть учасникам віднаходити ресурси для ефективного батьківства  та стати більш усвідомленими у своїх виховних впливах.

Працівники ТКМЦНОІМ працювали у локаціях  із педагогами громади, розглянули актуальні питання формувального оцінювання як засобу підвищення ефективності освітнього процесу як важливої складової зворотного зв’язку.

Матеріали інноваційних заходів D#07 T’mistechko-2021 розміщені на сайті та блогах працівників ТКМЦНОІМ.

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам