Події

КОРПОРАТИВНА ШКОЛА СУПЕРВІЗІЇ

КОРПОРАТИВНА ШКОЛА СУПЕРВІЗІЇ

(«КоШкСу»)

Реалізація Концепції реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» поставила систему освіти перед новими викликами, зокрема, щодо необхідності впровадження супервізорства – інноваційного інструменту професійної підтримки та розвитку педагогічних працівників.

У 2021 році в м. Тернополі було започатковано пілотний проєкт «Школа супервізії». Працівники центру у рамках Всеукраїнського експерименту «Розвиток лідерської компетентності закладів загальної середньої освіти в умовах упровадження Концепції НУШ» пройшли курси за 30-годинною програмою «Супервізія в менеджменті та освітньому процесі НУШ» і отримали сертифікати супервізорів НАПН України. Супервізорами ТКМЦНОІМ здійснюється комплекс заходів із навчально-методичного супроводу педагогічних працівників різних закладів освіти Тернопільської міської територіальної громади.

Супервізія – важливий елемент НУШ, де супервізор, керуючись принципами якісного викладання, допомагає педагогу використовувати педагогічні прийоми, у яких задіяні діалог та рефлексія, спостереження та взаємодія, а педагоги здатні за допомогою супервізора-наставника осмислити власну практику викладання і самостійно спрямувати свої зусилля для її покращення.

Пілотний проєкт «Школа супервізії» став основою для створення у м. Тернополі КОРПОРАТИВНОЇ ШКОЛИ СУПЕРВІЗІЇ як інноваційної інваріантної складової методичної інфраструктури ТКМЦНОІМ.

Директор методцентру Литвинюк Г.І. отримала авторське право на науковий твір «Інтеграційно-методична структура професійної підтримки та розвитку педагогів засобами неформальної освіти» («КоШкСу»), видане ДП «Український інститут інтелектуальної власності» Укрпатент від 25.04.2022 р. № 112578).

 

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам