Події

ПрофМайстерки: «Формування академічних ліцеїв в координатах НУШ» та «Гнучкість закладів дошкільної освіти до умов НУШ»

Освітня подія, яка об’єднала тих, хто прагне творити майбутнє України тривала з 28-31 жовтня 2024 року, з метою практичного стажування для керівників, заступників, педагогічних працівників із різних галузей, які  прагнуть долучитися до втілення змін у Новій українській школі.

Векторами професійного зростання педагогів  Тернополя стали професійні маршрути «Формування академічних ліцеїв в координатах НУШ» та «Гнучкість закладів дошкільної освіти до умов НУШ». Автор-розробник і організатор маршрутів –  директор ТКМЦНОІМ, доктор філософії Галина Литвинюк.

28 жовтня 2024 року в Тернопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів №19 відбувся перший цикл ПрофМайстерок для директорів та заступників директорів з навчально-виховної роботи.

Проблеми реорганізації освітньої мережі, створення академічних ліцеїв, де учні здобуватимуть профільну освіту, забезпечення комфортного здійснення освітнього процесу було висвітлено у виступах начальника управління освіти і науки Тернопільської міської ради   Похиляк О. П. та директора Тернопільського комунального методичного центру науково-методичних інновацій та моніторингу Литвинюк Г. І.

Спікерки наголосили, що стратегічна функція завершального етапу здобуття середньої освіти полягає в наданні можливості здобувачам освіти задовольнити свої освітні потреби залежно від подальших життєвих планів – продовження навчання чи здобуття професії. Тому профільна середня освіта повинна ґрунтуватися на засадах глибокої індивідуалізації та диференціації навчання, урахуванні потреб і інтересів учнів, їхніх здібностей і життєвих намірів самореалізації.

Досвідом з організації допрофільної освіти поділилися колективи Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №19 та Тернопільської ЗОШ І– ІІІ ступенів №27 імені Віктора Гурняка.

Про вплив допрофільної освіти на професійне самовизначення здобувача освіти в координатах Нової української школи розповіла Ільчук Л. М., директор ТЗОШ № 27. ПрофМайстерки з тем «Моніторинг вибору профілів навчання серед здобувачів освіти та їх батьків», «Навчальна програма як адаптер формування профільності в освітньому закладі», «Вплив допрофільної освіти на професійне самовизначення здобувача освіти в координатах Нової української школи» провели Ільчук Л. М., директор ТЗОШ № 27, Сава І. Б., заступник директора з навчально-виховної роботи, учителі  української мови й літератури Смертіна О. С.  та Намака Н. Я.

Команда педагогів Тернопільської ЗОШ І– ІІІ ступенів №19, директор закладу Бачинська Л.М., провела методичний воркшоп «Крос-профільне навчання: від мови до економіки та права». Кушнірчук В. В., заступник директора з навчально-методичної роботи ТЗОШ № 19,  описала процес упровадження адаптованої програми гуртка «Профільне навчання: курс на індивідуалізацію чи стандартизацію», провела майстерку «Філологічний профіль у фокусі змін: PEST-аналіз як інструмент стратегічного планування». До роботи долучилися  педагоги ТЗОШ№19: учитель української мови та літератури Дрозд О. Б., учитель економіки Антонюк С. М., , учитель історії та права Стасишин В. П.

29 жовтня 2024 року директори та заступники директорів закладів загальної середньої освіти зібралися в Тернопільському класичному ліцеї. Досвідом з упровадження допрофільного навчання ділилися адміністрація та  педагоги Тернопільського класичного ліцею і Тернопільської спеціалізованій школі І-ІІІ  ступенів № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов.   

Бойцун О.Б., директор Тернопільського класичного ліцею, представила шляхи розв’язку проблеми «Технологія впровадження філологічного (іноземні дві мови) напряму в академічному ліцеї» та продемонструвала ефективні механізми упровадження. ПрофМайстерки провели заступники директора Клименко М.В., Беркита З.Є., Баляк С.В. та вчитель англійської мови Холоденко Т.В. Учасники/учасниці активно долучилися до роботи. Вони прогнозували перспективи навчання в академічних ліцеях, визначали компетентнісний потенціал ліцеїста та вчителя ліцею, моделювали шляхи реалізації головних завдань у процесі викладання другої іноземної мови.

Аналітичний погляд на проблему  «Допрофільне навчання як інструмент змін у профільній школі» продемонструвала директор ТСШ№7 Костюк Г. М. Заступник директора з навчально-виховної роботи Козак О. Б., учитель зарубіжної літератури Міляновська Н. Р., учителі англійської мови Ярощук І. Д. та Данилюк О. В., провели ПрофМайстерки з тем: «Прогнозування годин на вивчення предметів у профільній школі в навчальних планах», «Цілісне сприйняття світу через інтеграцію знань іноземних мов з іншими предметами», «Навчання толерантності на уроках іноземної мови. Інтеграційний підхід до формування мультипредметності у дітей».

30 жовтня 2024 року директори та заступники директорів з навчально-виховної роботи працювали в Тернопільській ЗОШ І–ІІІ ступенів №14 імені Богдана Лепкого.  Основними акцентами заходу стали: удосконалення методів навчання, орієнтація на педагогіку партнерства, популяризація діяльнісного, індивідуального підходу та соціально-емоційне навчання в умовах сьогодення.

Тренінг «Діяльнісний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення» для керівників ЗЗСО провела директор ТЗОШ№14 Добровольська О. М. Практичні кейси з упровадження стратегій «співучителювання» – взаємонавчання і професійної підтримки педагогів у процесі вибудовування індивідуальних освітніх траєкторій учнів – продемонструвала заступник директора Серкіз Л. О. Надзвичайно цікавим та методологічно орієнтованим був виступ доцента кафедри  інформатики та методики її навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка Балик Н. Р. з теми «Атлас професій майбутнього». Про особливості збереження ментального здоров’я за допомогою методів нейропедагогіки представила психолог Гусак А. В.

31 жовтня 2024 року  керівників закладів загальної середньої освіти гостинно зустрів Галицький фаховий коледж  імені В’ячеслава Чорновола. Заклад продемонстрував системно-аналітичний підхід до висвітлення взаємозв’язку допрофільної підготовки учнів та  професійної підготовки молоді в парадигмі реалізації заключного етапу освітньої реформи НУШ.  

Роль закладів професійної освіти в реалізації концепції допрофільної підготовки учнів 8–9 класів  висвітлили  директор Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола Баб’юк М. П. і заступник директора коледжу Глинська М. Л.

Меленчук Л. І.,  заступник директора гімназії «Гармонія»,  та практичний психолог закладу  Тротяк В.  довели, що професійне самовизначення гімназиста є ціннісним орієнтиром у діяльності відокремленого структурного підрозділу Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола.

Практичні аспекти виконання програми допрофільної підготовки в гімназії та професійної підготовки в коледжі  розподілено   за  напрямками: інформаційні технології; журналістика; правоохоронна діяльність; автомобільний транспорт; дизайн (за спеціалізаціями); здоров’язбереження та реабілітація. Тож учасники/учасниці майстерок, маючи на меті ознайомитися із досвідом порфілізації, працювали у шести професійних школах: «Школа робототехніки та програмування», «Медіашкола», «Школа правоохоронця», «Школа здоров’я», «Школа дизайну», «Школа автомобіліста».

У межах реалізації маршруту «Гнучкість закладів дошкільної освіти до умов НУШ» проведено триденний цикл професійних майстерок для керівників, методистів і вихователів ЗДО.

29 жовтня 2024 року в Тернопільському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №23 для керівників ЗДО проведено ПрофМайстерку з теми «Впровадження STREAM-елементів для творчого розвитку дошкільників у природі». Учасники/учасниці отримали практичні рекомендації щодо впровадження програми “STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт”, опанували методи роботи з природними матеріалами, оволоділи прийомами застосування STREAM-підходу для розвитку дослідницької активності, креативності та екологічного мислення дітей.

Цього ж дня вихователів-методистів у «Квітоцентрі» проведено професійну майстерку з теми «Вплив флористики на формування дослідницьких умінь вихованців». Педагоги переконалися, як робота з рослинами сприяє набуттю навичок експериментальної та дослідницької діяльності, розвиткові  спостережливості, аналітичного мислення, здатності узагальнювати отримані результати тощо.

30 жовтня 2024 року в Тернопільському  закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 5 для керівників ЗДО проведено ПрофМайстерку з теми “Елементи логоритміки в процесі фізичного виховання дошкільників”.  Лесів В., директор ЗДО №5,  виступила з проблеми «Інклюзія не про бар’єри, а про безбар’єрність!», у якій підкреслила значення інклюзії  для забезпечення  безумовного усебічного включення    дітей з ООП в освітній  процес.  Вихователь-методист  Креховець О. переконала учасників/учасниць майстерки, наскільки важливо впроваджувати логоритміку в освітній процес ЗДО для  сприяння фізичному та корекційному розвитку дошкільників.  Під час  практичного  інтенсиву, який провели інструктор з фізкультури  Бадовська О.  та музичний керівник Холод Л., учасники/учасниці вивчили комплекс нейрогімнастичних вправ.

31 жовтня 2024 року в Тернопільському  закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 3 для керівників ЗДО проведено ПрофМайстерку з теми «STREAM – магія в дошкільній освіті, або «Вчимося магії через науку». Учасникам/учасницям майстерки  було продемонстровано важливість інтеграції STREAM-елементів    для розвитку критичного мислення та творчих навичок у дітей. Під час заходу педагоги виконували практичні завдання  з інженерії,    ознайомилися із сучасними ігровими методами, які урізноманітнюють освітній процес, роблять його динамічним,   інтерактивним і цікавим.  

Цього ж дня в  Тернопільському  закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 9 для вихователів старших груп  проведено  ПрофМайстерку з теми «Професії сучасності через призму сучасних тенденцій». Вихователі ЗДО№9 Стойко-Шпилик Н. і Гончарук М. поділилися досвідом з упровадження профорієнтаційної роботи в аспекті висвітлення актуальної інформації щодо сучасних професій, які зазнали змін під впливом сучасних технологій, зокрема тьютора, еколога, дизайнера, стиліста одягу, фермера, програміста,  івентменеджера. Учасники/учасниці майстерки створювали моделі профорієнтаційних занять  для дітей дошкільного віку, обговорювали актуальні форми роботи з вихованцями/вихованками ЗДО.

Активно долучилися до ПрофМайстерок міста консультанти Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, які демонстрували сучасні для професійного зростання педагогів профільної школи можливості, які є рушійною силою НУШ.

У межах реалізації маршруту «Формування академічних ліцеїв в умовах НУШ» консультанти Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу організували  ПрофМайстерки для вчителів, вихователів, вихователів-методисті ЗДО, психологів, бібліотекарів, керівників гуртків  та ін. закладів загальної середньої  та позашкільної освіти.

Початкова школа (Гордіюк Н.М.)

29 жовтня 2024 року вчителі початкових класів долучилися до роботи  професійної майстерки з теми «Формування змісту ранньої допрофільної підготовки молодшого школяра засобами інтегрованого навчання». Майстерка відбулась у Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16 ім. В. Левицького. Учитель ТЗОШ№16 Роговська Л. І. залучила колег до проведення  інтегрованого тематичного дня «Файне місто Тернопіль».  Педагоги  зробили екскурс в минуле рідного міста, виступили в ролі археологів та дослідників артефактів, активно працювали в групах, виконували цікаві завдання з різних освітніх галузей. Захід сприяв розвитку професійної майстерності педагогів, підсилив їх мотивацію до проведення інтегрованих тематичних днів та тижнів

30 жовтня 2024 року на базі Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов для заступників директорів з навчально-виховної роботи школи І ступеня проведено  професійну майстерку з теми «Освітня технологія  «Щоденні 3» як мотиваційна складова ранньої профілізації школярів».

Консультант ТКМЦНОІМ Гордіюк Н. М. розкрила поняття мотивації, проаналізувала причини низької зацікавленості учнів/учениць до вивчення математики, висвітлила особливості формування позитивної мотивації.

Учителі початкових класів ТСШ № 3 Дунець І., Копка Т., Криса Т. зорієнтували колег до виконання інтерактивних вправ, залучили до моделювання процесу впровадження освітньої технології «Щоденні 3», надихнули на ефективність методик для підвищення інтересу учнів до вивчення математики.

Мовно-літературна галузь (Гапон Л.О., Турчин О.М.)

Про імперативи розвитку мовно-літературної освіти в умовах упровадження реформ НУШ йшлося на ПрофМайстерці для вчителів української мови й літератури, що відбулася 29 жовтня 2024 року в Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ  ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов. Провели майстерку консультанти ТКМЦНОІМ Гапон Л. О., Трофимчук А. В.

Ще дві професійні майстерки для вчителів української мови та літератури відбулися 31 жовтня 2024 року в Тернопільському класичному ліцеї.

Ягнич А., аспірантка кафедри української та зарубіжної літератури і методики їх навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка провела майстерку з теми «Роль синестезії в навчанні української літератури».

Майстерку “Підвищення медіа- та інформаційної грамотності в освітньому просторі НУШ” провели Гапон Л.О., консультант учителів мовно-освітньої галузі ТКМЦНОІМ, та Підручняк О.П., учитель української мови та літератури  Тернопільського класичного ліцею.

Для вчителів іноземних мов 29 жовтня 2024 року в актовій залі ТКМЦНОІМ проведено професійну майстерку з теми «Сучасні стратегії підтримки учнів через зворотний зв’язок та моніторинг успішності». Учасники/учасниці розглянули різні підходи до надання зворотного зв’язку, щоб допомагати учням зрозуміти власний прогрес і мотивувати їх до подальшого навчання; обговорювали методики використання формувального та підсумкового оцінювання, способи надання персоналізованих рекомендацій, що базуються на результатах навчання учнів, наголосили на важливості створення психологічно безпечного середовища для самовираження й розвитку. Особливу увагу було приділено оволодінню інструментами моніторингу успішності, які дозволяють вчасно визначати проблемні аспекти і знаходити шляхи для покращення результатів.

30 жовтня 2024 року вчителі  іноземних мов працювали в Тернопільській ЗОШ №18. Основними натхненниками та модераторами майстерки «Освітні можливості соцмереж: інтеграція платформ як інструмент навчання в базовій і профільній школі» були учителі іноземних мов ТЗОШ №18  Свергун Р., Трач О., Махова М., Бугель Н., Джиджора Р. Учасники/учасниці обговорили, як популярні платформи «Фейсбук», «Телеграм», «Інстаграм» можуть стати дієвими інструментами для   підтримки комунікації в освітньому процесі.

Математична галузь (Соловей О.М.)

 Професійна майстерка «Практична складова в контексті інтеграції предметів фізико-математичного профілю» 30 жовтня 2024 року зібрала учителів математики та фізики в Тернопільській ЗОШ І–ІІІ ступенів №16 ім. В. Левицького. Учасники/учасниці, працюючи в групах, визначали значення практико-орієнтованих завдань під час проведення лабораторних/практичних робіт в питаннях пропедевтики або повторення навчального матеріалу з фізики та математики; сформували методичний кейс рекомендацій до складання інструкцій та підготовки інтегрованих уроків з елементами лабораторних/практичних робіт.

Природнича галузь (Тарас Н.І., Козловська Л.П.)

29 жовтня  2024 року  дистанційно для вчителів біології, географії, хімії, курсу “Пізнаємо природу”, “Природничі науки”  відбулася ПрофМайстерка   “Методичний вектор природничої освітньої галузі в умовах НУШ”.  Консультант ТКМЦНОІМ Тарас Н. І. висвітлила тему «Хімія в координатах НУШ». Про освітнє партнерство з закладами вищої освіти як передумову якісної допрофільної освіти розповів Юкало В. Г., доктор біологічних наук, професор кафедри харчової біотехнології та хімії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Інноваційну модель «Заочна  природнича школа як інструмент допрофесійного самовизначення школяра» репрезентувала консультант ТКМЦНОІМ Козловська Л. П.

Технологічна галузь (Репіленко Л.Л.)

30 жовтня 2024 року  вчителі трудового навчання та технологій взяли участь у роботі професійної майстерці «Школа – університет –  бізнес». Майстерка відбулась у двох локаціях:  на базі Тернопільської ЗОШ І – ІІІ ступенів  №10 і в Західноукраїнському національному університеті.

У ТЗОШ №10 педагоги ознайомилися з концепцією соціального підприємництва у школі, етапами його впровадження та можливостями реалізації проєктів. Директор закладу Газилишин А. Б. і вчитель технологій Уруська Н. В. поділилися успіхами шкільного підприємництва, продемонструвавши роботи дитячих «мануфактур»: подарункові набори мила, плетені іграшки та вирощену учнями мікрозелень. Педагоги також виготовили екоторбинки.

У Західноукраїнському національному університеті для педагогів  провели тренінг з грантового менеджменту. Учасники/учасниці дізналися про принципи підготовки заявок на отримання фінансування, планування та реалізації проєктів. З учителями спілкувалися  проректор з науково-педагогічної роботи  Островерхов В. і декан факультету економіки та управління Коцур А.  Леонід Бицюра, завідувач кафедри екології та охорони здоровʼя, розповів про можливості реалізації екологічних проєктів у школах.

 Інформатична галузь (Соловей О.М.)

 29 жовтня    2024 року на базі Тернопільської ЗОШ І-ІІ Іступенів №14 ім. Б. Лепкого для вчителів інформатики проведено майстерку «Міжгалузеві інтегровані курси в системі допрофільного навчання». Учасники/учасниці  ознайомилися з етапами впровадження міжгалузевого курсу «Робототехніка» для учнів 6 класу, особливостями модельної та навчальної програми курсу,  подальшим проєктуванням курсу в системі допрофільної підготовки. Учителі працювали над мініпроєктом «Термометр» в практичній лабораторії з використанням мікробітів , склали маршрут учителя інформатики в системі до профільної підготовки в ЗЗСО.

Соціальна і здоров’язбережувальна галузь (Козловська Л.П.)

29 жовтня та 30 жовтня  2024 року для учителів основ здоров’я, основ сім’ї, курсу «Здоров’я, безпека та добробут» на базі «Центру психосоціальної допомоги» відбувалися профмайстерки з теми «Ментальне здоров’я учасників освітнього процесу», на яких  учителі ознайомились з інтерактивними вправами, методиками, які варто застосовувати для збереження ментального здоров’я школярів та педагогів.

 29 жовтня 2024 року в Тернопільському міжшкільному ресурсному центрі для вчителів предмета «Захист України» відбулася  професійна майстерка з теми «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді в умовах російсько-української війни».

Даценко М.М., консультант ТКМЦНОІМ, звернув увагу на зміст модельної навчальної програми «Захист України. Інтегрований курс».

Процик В., заступник директора Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола з національно-патріотичного виховання, викладач предмета «Захист України», розкрив особливості практичного спрямування щодо вивчення предмета «Захист України. Інтегрований курс».

Данилюк С., директор Тернопільського міжшкільного ресурсного центру, ознайомив присутніх з особливостями вивчення предмета «Захист України» на час переходу до вивчення початкової військової підготовки здобувачів/здобувачок освіти за модельною програмою «Захист України. Інтегрований курс».

Виховний напрям (Нюня Т.Л.)

Для організаторів виховної роботи, керівники гуртків 30 жовтня 2024 року в актовій залі ТКМЦНОІМ проведено майстерку з теми «Індивідуальна освітня траєкторія учня: принципи побудови, методи і форми реалізації», а 29 жовтня 2024 року в КЗ ТМР «СЮТ» – майстерку з теми «Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії в умовах закладу позашкільної освіти».

Учасники/учасниці майстерок розглянули алгоритм  побудови індивідуальних освітніх траєкторій та впровадження їх у сучасному закладі позашкільної освіти. Досвідом реалізації особистісно-орієнтованого підходу в освіті поділилися директор КЗ ТМР «СЮТ» Ковальчук О. С., заступник директора Митулинська О. М. та керівник хореографічного гуртка КЗ ТМР ЦТДЮ  Шевіла Л. С.

 Громадянська та історична галузь (Вівчар А.Д.)

 29 жовтня 2024 року в ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – правовий ліцей № 2» для вчителів правознавства відбулася професійна майстерка  «Інтеграція допрофільного навчання в умовах НУШ” . Досвідом  з організації допрофільного навчання в межах закладу загальної середньої освіти поділилися директор ТНВК  Іванюк І.В. і вчитель правознавства Мар’яш Г.З.

30 жовтня 2024 року  в Тернопільському академічному ліцеї «Українська гімназія» ім. І. Франка для учителів історії проведено ПрофМайстерку з теми «Алгоритм функціонування допрофільного навчання в умовах профільної школи». Заступник директора ТАЛУГ і вчитель історії Томашевська Л.А. репрезентувала досвід закладу з організації допрофільного навчання  в межах суспільно-гуманітарного профілю. Під час роботи в групах педагоги обговорювали, які нові факультативи та курси за вибором, конкурси, олімпіади  можна запропонувати учням під час допрофільного навчання, а також сформулювали сучасний алгоритм   професійного розвитку учителя.

Мистецька  галузь (Федун Г.П.)

 29 жовтня 2024 року для вчителів образотворчого та музичного мистецтва в актовій залі ТКМЦНОІМ відбулася майстерка з теми «Міжпредметна інтеграція як складова допрофільної мистецької освіти». Порушено питання нормативного уживання мистецької термінології згідно з чинним Українським правописом; висвітлено особливості оцінювання здобувачів освіти на уроках мистецтва; проведено презентацію документального фільму за підсумками проєкту «Творці без меж», обговорено презентацію « Музичні тренди в тіктоці».

30  жовтня 2024 року в Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 17 ім. В. Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов учителі  образотворчого та музичного мистецтва взяли участь у роботі професійної майстерки з теми «Практична спрямованість техніки скульптурного живопису в умовах НУШ». З учителями працювали викладачі кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка Дячинська М., Тютюнник І. та вчитель образотворчого мистецтва Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17 імені Володимира Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов Мартинюк О. На занятті учасники заходу прослухали інформацію про особливості роботи з різними пластичними матеріалами та попрактикувалися у створенні рельєфу з текстурної пасти.

Фізична культура (Климчук Б.В.)

29 жовтня 2024 року  Тернопільська загальноосвітня школі І-ІІІ ступенів №16 ім. В. Левицького гостинно  для вчителів фізичної культури.

ПрофМайстерку з теми «Визначення орієнтовних цілей та критеріїв оцінювання успішності навчання в системі допрофільної освіти спортивного спрямування» провела вчитель ТЗОШ№16 Ковальчук В. А. Слухачі отримали рекомендації щодо формування власних підходів у системі відстеження та коригування успішності навчання, провели аналіз аспектів технології формувального оцінювання та проєктували власний педагогічний досвід на перспективу роботи з учнями під час допрофільної освіти.

Майстерку «Орієнтовне змістове наповнення навчальних програм спортивного профільного навчання» провели фахівці академічного ліцею «Генезис» Заслужений працівник фізичної культури і спорту Івегеш В. П. та доктор філософії  Івегеш А.В. Учасники/учасниці майстерки долучилися до обговорення питань матеріального забезпечення та організації тренувального процесу учнів профільних класів, отримали поради щодо критеріїв відбору і особливостей педагогічного супроводу здобувачів освіти в режимі активної змагально-тренувальної діяльності.

Психологічна  служба (Несмашна Г.Є.)

 30 жовтня 2024 року для шкільних психологів у Тернопільському класичному ліцеї проведено професійну майстерку «Особистісні передумови вибору життєвого шляху у школярів: роль психологічної служби закладу освіти».

Психолог ТКМЦНОІМ Несмашна Г. Є. розповіла про особливості формування ідентичності сучасного учня, окреслила складові особистості, які впливають на вибір життєвого шляху загалом та , зокрема, на вибір профілю навчання як першого кроку до майбутньої професії.

Практичний психолог Тернопільського класичного ліцею Квілінська М.А. поділилася роздумами на тему «Ідентичність особистості та Позитивна психотерапія Н. Пезешкіана» та досвідом використання психологічних технік, спрямованих на особистісний розвиток школярів.

Учасники/учасниці майстерки генерували ідеї та обмінювались досвідом психологічного супроводу допрофільної та профільної освіти в сучасних умовах, розробляли спільні підходи щодо такого супроводу.

31 жовтня 2024 року професійну майстерку для фахівців психологічної служби з теми  «Особистісні передумови вибору життєвого шляху у школярів: формування ідентичності» провів представник  Благодійного фонду «Світло реформації»  Чекушкін Є.  

Учасники/учасниці обговорили особливості формування ідентичності на різних вікових етапах, окреслили проблему мотивації вибору, визначили рівень впливу дорослих (батьків та педагогів) на життєвий вибір школярів, визначили шляхи співпраці з представниками фонду.

Шкільні бібліотеки (Кульчицька О.М.)

29 жовтня 2024 року в Тернопільському обласному центрі зайнятості проведено професійну майстерку для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти з теми  «Профорієнтаційна робота шкільного бібліотекаря як складова професійного самовизначення учня».

Перед фахівцями бібліотечної справи виступила психолог Тернопільської філії Центру Грицаєнко А. Спікерка  зробила презентацію сайту  ТОЦЗ   в аспекті профорієнтації, наголосила на доцільності подальшої співпраці. Велике зацікавлення викликали артбуки «Світ професій», виготовлені учнями шкіл міста Тернополя.

30 жовтня 2024 року в Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов для працівників шкільних бібліотек відбулася майстерка з теми «Формування практичного досвіду як орієнтація учнів на вибір профілю навчання у старшій школі».  Учасники/учасниці заходу обговорили важливі аспекти організації та розширення читацької аудиторії, створення в шкільних бібліотеках сприятливого середовища, забезпечення корисного дозвілля читачів/читачок. Керівниця студії «Дивотворчики» Щедріна О. провела для бібліотекарів  майстер-клас із  виготовлення осінніх атрибутів з вовни.

Викладачі ТКМЦНОІМ

29 жовтня 2024 року в онлайн-форматі відбулася майстерка «ЄАС як система обліку підвищення кваліфікації та атестації педагогічного працівника».   Проведено навчання викладачів курсів підвищення кваліфікації ТКМЦНОІМ щодо порядку реєстрації слухачів в ЄАС при вивченні окремого курсу (спікер –   Серба Н.) та адміністраторів ЄАС від закладів Тернопільської МТГ щодо їхніх функцій, алгоритму реєстрації педагогів у ЄАС та прискорення цього процесу цифровізації атестаційного процесу в громаді (спікер – Новосад Р. В.).

У співпраці із освітніми закладами міста Тернополя, науковцями,  педагогами, працівниками ТКМЦНОІМ в межах ПрофМайстерок відповідно до профільного маршруту «Фомування академічних ліцеїв в координатах  НУШ» та  «Гнучкість закладів дошкільної освіти до умов НУШ», у фокусі таких напрямів: фізико-математичного, спортивного, природничого та філологічного провели 109 методичних заходів (за участю більше як 2700 освітян), які  були зорієнтовані на ефективний досвід, конструктивні рішення, професійну мобільність, сучасні цифрові інструменти для моніторингу, гнучкість дидактичних вправ та методик і сприяли розв’язанню таких завдань:

  • Погляд зсередини на політику у сфері освіти в координатах НУШ
  • Можливість зробити внесок у реформування української освіти
  • Додаткове навчання через досвід у реалізації спільної мети
  • Розробка та аналіз системи допрофільного та профільного навчання
  • Формування стратегії і забезпечення комунікації у перехідний період до формування академічних ліцеїв
  • Збір і аналіз даних для розвитку здібностей та нахилів учнів в умовах НУШ та підтримка результативних освітніх рішень
  • Формування сильних учительських спільнот й індивідуальної траєкторії розвитку освітян Тернопільської міської територіальної громади
  • Дорожня карта допрофільного та профільного навчання
  • Партнерство та взаємопідтримка в умовах викликів
  • Нові стилі педагогічної майстерності

 

 

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам