Інструменти дистанційної освіти

Цифрова грамотність українців

Цифрова грамотність є одним із пріоритетних напрямків розвитку держави (Програма діяльності Кабінету Міністрів України, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 471).

В умовах повномасштабної та гібридної інформаційної війни росії проти України громадянам важливо опиратися ворожій пропаганді, вміти відрізняти фейки та максимально ефективно використовувати цифрові технології для перемоги й особистої безпеки та сприяння сталості розвитку. Під час війни цифрові навички є однією з конкурентних переваг для пошуку віддаленої роботи, апскілінгу або рескілінгу (покращення кваліфікації чи перенавчання). Цифрова грамотність дозволить проживати в країні зручніше: опанувавши цифрові навички, кожен українець зможе отримувати державні послуги онлайн, якісно підвищить рівень життя, впевнено користуватиметься соціальними мережами та Інтернетом.

У 2021 році розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.03.2021 № 167-р схвалено Концепцію розвитку цифрових компетентностей та затверджено план заходів з її реалізації, одним із заходів якого визначено проведення інформаційних кампаній, спрямованих на популяризацію цифрових технологій в цілому та цифрових навичок та цифрових компетентностей, зокрема серед населення, на національному, регіональному та місцевому рівні. У тому ж році Мінцифри проведено місяць цифрової грамотності.

У 2022 році Мінцифри проведено інформаційну кампанію «Тиждень цифрової освіти», яка тривала з 05 по 11 грудня 2022 року та реалізовувалася в межах проєкту Мінцифри Дія.Цифрова освіта з метою допомоги українцям посилити цифрові навички, щоб потужніше проявляти себе професії, швидше навчатися, легше спілкуватися з рідними на відстані, а також бути в безпеці онлайн.

Проєкт Дія. Цифрова освіта охоплює національну платформу з розвитку цифрових навичок Дія. Цифрова освіта з понад 90 безоплатними освітніми серіалами та тестами на цифрову грамотність, а також розгалужену мережу з 6000 партнерських офлайн-хабів цифрової освіти.

До уваги педагогів – заходи проєкту Дія.Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua, у тому числі освітні серіали, розміщеними на ній. Детальна інформація з усіма комунікаційними матеріалами розміщена за посиланням: https://bit.ly/3EDJboZ.

Рекомендований перелік серіалів, які в час війни мають особливо важливе значення:

Сторінки у соцмережах проєкту Дія.Цифрова освіта:

Стратегічний партнер національного проєкту Дія.Цифрова освіта — швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

                          (Відповідно до листа  Міністерства цифрової трансформації України)

 

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам