Події

Виїзне засідання Академії креативних ідей вчителів мистецтва Тернополя

Вивчення народного мистецтва вчителями є необхідним для розуміння збереження культурної спадщини України, розвитку творчих та художніх здібностей учнів, а також виховання патріотичних почуттів та поваги до своєї культури.

Враховуючи завдання мистецької освітньої галузі Державного стандарту базової середньої освіти, з метою розвитку професійних мистецьких компетентностей учителів образотворчого та музичного мистецтва м.Тернополя проведено виїзне засідання Академії креативних ідей на тему: «Розвиток наскрізних умінь і навичок здобувачів освіти у процесі вивчення народного мистецтва».

Педагоги відвідали музей ткацтва і килимарства м. Глиняни. Дізнались про історію килимової фабрики, яка була у місті. Ознайомились зі взірцями та килимами, яким вже понад 100 років. Власноруч спробували ткати на справжніх ткацьких верстатах. Приємно вразила експозиція сучасних вітчизняних та іноземних митців.  Вчителі помолилися за мир в Україні у старовиинній дерев’іній церкві Успіння Пресвятої Богородиці, яка належить до найвиразніших і добре збережених дерев’яних пам’яток XVIII ст.

Серед мальовничих пагорбів та букових лісів Золочівщини заховалось невелике село із 400-літньою історією Гавареччина. «Загадкова історія заснування, волелюбний дух його мешканців та самобутній чорнолощений гончарний промисел створили не менш загадкову ауру цього невеличкого невелелюдного села».

Учителі Тернополя ознайомитись з технологією виготовлення чорнодимленої кераміки, стали учасниками майстеркласу по виготовленню гаварецьких гончарних виробів, який провели досвідчені гончарі. Саме на просторах Гавареччини розпочинали свій промисел майстри, які згодом прославили Україну на увесь світ «сивою» керамікою.

Педагоги Тернополя стали учасниками театралізованого дійства біля славетного історичного музею-криївки воїнів УПА, що розташувався у лісі на околиці села. Музей став символом національної гідності Української повстанської армії, він створений на знак вшанування полеглих героїв у боротьбі за волю українського народу.

Кожен вчитель, учасник Академії креативних ідей, усвідомив, що народне мистецтво є частиною культурної спадщини українського народу, відображає його історію та традиції. Вивчення цього мистецтва дозволяє краще розуміти і цінувати нашу національну ідентичність.

© 2015-2021 ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ

Написати нам